Zimní České Švýcarsko – čím mě okouzlilo

Každoročně se těším na návštěvu tohoto pohádkového koutu od doby jeho objevení.

Jak jsme mohli objevit toto místo v létě, když ho miluji především v zimě?

Čím je v zimě tak zajímavé a nenahraditelné?

Před lety jsem hledal zajímavou lokalitu pro krátkou letní rodinnou dovolenou. Vzpomněl jsem si na pořad „Ano šéfe“, který se natáčel v Českém Švýcarsku. Vyhledal jsem ubytování a o pár dnů později jsme v tom samém penzionu bydleli a prozkoumávali zdejší okolí.

Kromě krásné krajiny jsme objevili i nedaleké kouzelné údolí s mnoha krásnými roubenkami a cestu mezi skalami, kde prý v zimě vyrůstá bezpočet rampouchů a ledopádů. Navštívili jsme i Jeskyni víl, která v létě není nijak hezká, tu musíte navštívit v zimě.

A tak jsem měl hned jasno. Navštívit tento malebný kraj v zimě a při procházce zimní krajinou se kochat výtvory přírody v podobě rampouchů a ledopádů.

Tradičně tak navštěvujeme v páteční či sobotní večer Jeskyni víl, kde vždy rozsvítím desítky svíček, kterými nasvětlíme tu ledovou krásu. V sobotu pak obcházíme ledopády a kocháme se zimní přírodou. Když se vrátíme na krásný penzion (roubenku typickou pro tento kraj), zahřejí nás krbová kamna i nové zážitky, které sdílíme U dobrého dezertu a nápoje. Případně se pak jdeme ještě projít do pěkného okolí.

I nedělní výlet na rozhlednu mám rád, obdivujeme cestou množství krásných roubenek, stavíme se ve zdejší unikátní čajovně s obchůdkem na dobrotě, abychom dobrali energii před výstupem na rozhlednu. Není to sice velký kopeček, ale nějak si musíte odůvodnit další mlsání. Vždyť to k dobrým zážitkům také patří. Závěrem vždy bývá další unikátní restaurace v zajímavé roubence, která na své zahradě má desítky vyřezávaných postav. A kdo chce z víkendu vytěžit maximum zážitků, pokračuje s námi ještě na Panskou skálu (Varhany) známou z pohádky Pyšná princezna, která je pod sněhem také pěkná.

No, už se opět nemůžu dočkat na ten letošní únorový víkend v mém oblíbeném údolí.

Chceš to zažít s námi? Dopřát si volný víkend v nedotčené přírodě, bez práce, bez starostí. Podívejte se co chystáme: zde

pro nezadané více než 14 let připravuji zážitkové akce. Singl cestování za poznáním přináší možnost poznávat krásná místa, kam byste sami nejeli a potkávání se s dalšími pohodovými lidmi, co jsou právě nezadaní. Jsem více než 10 let konzultantem v seznamování a partnerství , 22 let partnerem mé ženy Dany a o několik desítek let víc si užívám tento svět. Od roku 2006 studuji vztahy a psychologii, abych lépe porozuměl rozdílnému nastavení mužů i žen a dovedl odpovědět na časté otázky. Terapií NLP (2014) pomáhám v pozitivním přenastavení některých zažitých situací a vzorců. Seligmanovskou pozitivní psychologií (2015) přináším větší radost do života a díky Rogeriánské psychoterapii (2017) mohu lépe porozumět životním zkouškám svým klientů.