Co jsme zažili v roce 2017

Silvestrovská after párty na Vysočině

Na začátku a na konci roku jsou mé nejoblíbenější zimní akce, a tak tomu bylo i letos.
Zahájili jsme rok 2017 vydařeným Silvestrem pro nezadané v našem podání, tedy Silvestrovskou after párty na Vysočině.

Sešla se fajn parta a užívali jsme si víkend, jako kdyby opravdu byl Silvestr. A co víc, měli jsme dokonalé zimní počasí.
Vše bylo pod sněhovou peřinou, při sobotním výletu poletovaly vločky a rybník byl pod silnou vrstvou ledu, a tak jsme mohli silvestrovský ohňostroj odpálit na rybníce, tam je vždy nejlepší podívaná.
Silvestrovský program probíhal dle plánu a po zábavě i překvapujícím programu jsme již odpočítávali půlnoc a přáli si do nového roku.
V neděli jsme poprvé v historii přešli rybník po ledě, většinou spíš známe rybník z léta, kdy se v něm plave nebo jezdí na lodičkách při Letním táboře pro dospělé.
Program rychle utíkal a ani tentokrát se nám nevyhnulo loučení a odpoledne již sněhulák na terase koukal na naše poslední auto čekající na odjezd.
První akce roku se bezesporu povedla na jedničku.

Co říkají účastníci? Podívejte se zde:

 

Lyžařský a zimní adrenalinový víkend v Krkonoších

Přestože jsou poslední roky slabší zimy, my měli opět dostatek sněhu a skvělé podmínky pro jízdu na sněžných skútrech.
Před víkendem se ještě ochladilo a připadl čerstvý sníh.

Jízda na sněžných skútrech pro mě byla letos jednou z těch úplně nejlepších v historii, jezdilo se skvěle, byl to opravdu super adrenalinový zážitek! Ta akcelerace je neskutečná.

S lyžaři jsme pak ještě podnikli pár hromadných sjezdů a užili si zábavu na svahu. Večer se užívala pohoda na chatě v horách za doprovodu kytary. Byl to opět fajn víkend v zasněžených horách s mnoha zážitky a příjemnou lyžařskou atmosférou.

Transformační firewalking

I letos se našli odvážlivci, kteří nechtějí být svázáni mnoha strachy a obavami a šli překonat obavu z přechodu po žhavých uhlících.
Opět to byla akce plná užitečných informací, zážitků a obrovské zkušenosti při skupinové atmosféře.

Kdo ještě nechodil po žhavých uhlících a chtěl by to zkusit pod vedením profesionála v příjemné atmosféře přírodního areálu a za doprovodu bubnů, vřele doporučuji, sám na tento jedinečný zážitek rád vzpomínám.

 

Krásy Jižních Čech, Blanský les, Šumava a Krumlov

První letošní turistika a jarní cestování. Období blížícího se svátku Svatjakubské noci, které přidalo na jedinečné atmosféře této akce.

Pohostinnost hotelu na břehu lipenské nádrže, ohniště v úžasném místě přímo na břehu, nezapomenutelná atmosféra večerního posezení s kytarou, prohlídka Českého Krumlova s domorodou Radmilou, vrchol Kleťě, který ještě pokryl přes noc poprašek a jarní slunce na hradě Dívčí Kámen. Tolik krásných míst během jednoho víkendu. Parádní zahájení turistických akcí!

Co nám napsali účastníci?
Ahoj Láďo,
ještě jednou dekuji Tobě i Tvé ženě Danče, kterou ještě nemám tu čest znát osobně, za přípravu této akce. Z dřívějších dob trochu vím, co takováto příprava obnáší, a proto velice oceňuji, že se najde někdo, jako jste vy, kteří založí takovouto cestovní kancelář a připravuje jednu aktivitu za druhou, a to již několik let.
Po tomto víkendu bych velmi ráda konstatovala, že je určitě vidět, jak je to připravováno s obrovským zájmem, že to je to práce, která nejen baví, ale pevně věřím, že velice naplňuje, protože je vidět spokojené úsměvy, či případná seznámení, je jistě tou největší odměnou na konci každé akce.
Tento víkend mi přinesl velmi mnoho, v podstatě přesně to, co jsem potřebovala již dlouho někde najít. Rok 2016 a začátek 2017 nebyl vůbec jednoduchý. A jsem neskutečně ráda, že jsem na vaše stránky natrefila, protože jsem si uvědomila mnoho důležitých věci, a beru to jako obrovský životní restart, který mě velmi nakopnul.
Mnohokrát vám dekuji a těším se na příští akci s vámi!
S přáním všeho hezkého
Lucka (slunce)
PS: Když jsi nás, Láďo, dnes předjížděl na cestě domů, měly jsme na mobilu naší Danuš z Brna a s úsměvem hodnotily všechny úžasné zážitky.

O úspěchu  i minulého ročníku svědčí i tento email:
Ahoj,
jak se máte? 🙂 V příloze Vám posíláme naše svatební oznámení, které máme vlastně díky Vám a Vámi pořádané víkendové akci v jižních Čechách 2015 🙂
Jitka, Petr a Ondrášek 🙂

 

Jak lépe porozumět opačnému pohlaví a efektivněji komunikovat

Seminář osobního rozvoje, na který se vždy moc těším, přestože pro mě představuje největší přípravy. Nejintenzivnější program, kde s koučem Michalem Havlíčkem co nejvíce probíráme rozdíly v komunikaci mezi mužem a ženou, aby nedocházelo zbytečně ke konfliktům.

Akce, kde se v mnoha situacích ladí komunikace v praxi. Zážitkový program, kde účastníci mohou poznávat, jak na ně působí určité situace, co jim může dát, kdy se jim co může hodit.
pozitivní psychologie v praxi, jak nám může pomoci, co vše můžeme dělat, abychom byli spokojenější. Pestrý program, kdy jsme chtěli předat a nají maximum potenciálu z víkendu i samotných účastníků.
A věřím, že se to povedlo!
Do toho jsme měli krásné počasí a zahájení denního programu s thai-chi na pláži bylo skvělým nastartováním.

Co na to účastnice:
Ahoj Láďo a Dančo,
děkuji za mail a za celý neuvěřitelně suprový víkend.
V rámci změn jsem si dala budíka na 5 hod a ráno vyrazila ještě na kolo. Bylo to fajn a celý den se tak nějak povedl.
Pozitivní lístečky jsem si rozbalila před spaním, velmi potěšily.
Věřím, že se alespoň s některými lidmi setkám osobně či někdy na vašich akcích.
Přeji hodně energie, štěstí a 
úspěchů v podnikání a ať se daří ve všech směrech, jak v práci, tak v soukromém životě))
Radka

Víkend v Moravském krasu pro turisty a cyklisty

Premiérová akce a skvělé počasí. V sobotu příjemný výlet na Macochu, krásný labyrint krápníkových jeskyní, projížďka na lodičkách po Punkvě a večerní posezení u táboráku. Jirka nám skvěle zahrál, zpívalo se, povídalo, jasná obloha nad námi.

I výlet na rozhlednu byl fajn a závěrečný oběd chutnal báječně. Nakonec se nikomu nechtělo odjíždět, postávalo se před hotelem, vyměňovaly se kontakty…
Moc pěkné místo, které opět rádi navštívíme.

Co napsali účastníci:
Ahoj Láďo a Dančo,
Děkuji za fotky, s nadšením jsem si je hned prohlédl abych si tak připomněl alespoň části víkendu 🙂
Bylo super si popovídat s tolika neznámými, ale zároveň příjemnými lidmi (to asi tím podobným naladěním) a to jsem se ani nedostal ke všem 😀 V Moravském Krasu jsem byl poprvé a tento způsob návštěvy byl dokonalý.
Za mě tedy rozhodně super akce (ostatně jako vždy s vámi). Už jsem pokukoval po dalších vašich nabídkách, tak se třeba zase potkáme 😉
Ať se daří!
Jirka z Nového Města nad Metují

Ahoj Láďo,
víkend si nemůžu vynachválit, byl úplně boží, všechno dobře zorganizované -klobouk dolu.
Určitě vás doporučím, vlastně už sem doporučila. Určitě když to vyjde zas někam s vámi vyrazím.
Díky oběma a hezký zbytek týdne.
Pavla

Ahoj,
chtěla bych poděkovat, že jsem měla možnost se tohoto víkendu zúčastnit a setkat se tak s příjemnými lidmi a ocenit, že organizátoři do těchto akcí vkládají …prostě jen to nejlepší :), aby vše probíhalo v pohodě. Určitě je odměnou i to, že jsou na tyto akce jsou kladné ohlasy a lidé se jich znovu účastní. Těším se na tábor..
Přeji krásné prožití sluníčkových dnů…:)
Martina H.

Foto víkend pro ty, co rádi fotí

Tentokrát premiérově v Jizerských horách s lektorem Pavlem. Nově focení v zoologické a botanické zahradě, večer rozhledna na focení západu slunce pouze pro nás. Nikde nikdo na vrcholu hory, jen naše skupina nadšených fotografů :-).

Nechybělo večerní zážitkové focení s prioritou času a prohlížení fotek. Dokonce Pavel měl možnost i chvíli brnknout na kytaru.
Fotosoutěž měla své výherce, pokochali jsme se pěknými fotkami promítanými na plátno a dozvěděli se zase nové informace k focení.
Celý víkend s foťákem v ruce, pohoda a hledání pěkných záběrů, to mám rád.

Co napsali účastníci:
Ahoj Láďo,
díky za fotky- všechny jsou nádherné – a vůbec celou akci, moc jsem si to užila.
Jana

Ahoj Láďo,
díky ještě jednou, bylo to skvělé jak organizačně, tak náplní, přístupem.
No a navíc ty Papoušci z Majáku 🙂 !!!
Těším se na další setkání.
Jarmila

Letní tábor pro dospělé – Piráti a námořníci

Letní tábory pro nezadané (dospělé) mám z letních akcí nejraději, a tak jsem si tradičně užil i tuto červnovou akci.
Už v pátek měli účastníci možnost ochutnat noční zážitkový program ve skupinkách a měli naladit se na víkendovou hru.

Skupiny soutěžily mezi sebou, nechyběla strategická hra v lese a zbyl čas i na individuální program, který si účastníci užili různě. Někdo hrál volejbal, někdo se koupal, jiní si házeli létajícím talířem, další popíjeli kávu a povídali si nebo hráli karty.

Prožívali jsme pohodu v pěkné přírodě na Vysočině, kde se neřeší starosti pracovního dne, ale relaxuje se zážitkovým programem a společným sdílením zážitků.

Večerní zakončení hry mělo nenadálé zpestření a na narozeninové pirátské párty se oslavily narozeniny všech. Kdo chtěl mohl si tak užít pořádnou oslavu a nechat si popřát vše nej od nových známých-přátel.

V neděli jsme šli na nedaleký hrad a dopřáli si výborné jídlo. Na závěrečném nástupu se rozdávaly diplomy.
První letošní tábor je za námi, jak dopadnou ty další dva?

Jak se měli účastníci:
Ahoj Láďo,
díky moc za fotky z tábora a za super zážitky:-)
Chválím Vás, kudy chodím, a věřím, že se ještě uvidíme.
Pozdravuj Danču!
Hanka K.

Ahoj Láďo,
díky moc za hodně pěknou akci na Ředkovci 🙂
Pro mě to byl Ideální program pro nenucené seznamování.
Užil jsem si té recese.
Bylo to v pěkném prostředí.
A na akci byl zajímavý a propracovaný program 🙂
Trochu jsem také zavzpomínal na dětská léta 🙂
Díky
Zdraví
Martin N.

 Jeseníky- Bílá Opava, Praděd, Dlouhé Stráně

Tentokrát jsme vyjeli do Jeseníků o den dřív, abychom nemuseli tolik chvátat a více si to užili.

V pátek ráno byla mlha až po okna a mrholilo. Neznat předpověď na víkend, byl bych asi trochu nervózní, těšil jsem se ale na slibovaný slunečný víkend, tak mi počasí ráno nezkazilo.

Při podvečerním příjezdu účastníků již svítilo slunce. Byl jsem rád, že se všichni rozhodli pro zajímavější variantu sobotního výletu, a tak jsme si užívali přírodu v rokli Bílé Opavy a stoupali k vytyčenému vrcholu. Na Barborce nechybělo občerstvení borůvkovým koláčem a na Pradědu krásné výhledy. Někteří si ještě vyjeli o 70m výš na rozhlednu, pak nechybělo foto s Pradědem. Na Švýcárně jsme si dali zasloužený oběd a i zde někteří dali přednost borůvkovým specialitám a pochutnávali si na borůvkových knedlících a borůvkovém likéru.

Odpolední sluníčko nás doprovázelo i přes dřevěné chodníky vedoucí přes rašeliniště a po dalším borůvkovém občerstvení, tentokrát již přímo z keříků, jsme již viděli naši chatu.

I po večeři jsme se dobře bavili a užívali si společný večer.

V neděli jsme absolvovali exkurzi na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, která opět každého uchvátila, především procházka kolem jezera na vrcholu hory. Viděli jsme i část včerejší trasy na protějších kopcích a i dnes jsme si užili slunečný den.

Byl to opět vydařený pobyt pro nezadané v Jeseníkách, kde jsme si užili příjemnou teplotu oproti parnu ve městech, vychutnali borůvky a doplnili cestovatelské – turistické zážitky.

Vanda zhodnotila víkend:

Ahoj Láďo a Dančo. Opět velice zdařilá akce. Jste prostě profíci :-). Zasílám pár fotek z Jeseníků. Třeba se budou líbit, udělají radost a minimálně připomenou ty krásné okamžiky v krásném prostředí :-).
Mějte se fajnově. Vanda

Za přírodou a vínem- Valtice

Tentokrát nehlásí nejlepší počasí, ale jak se říká, „když je dobrá parta, tak na počasí nesejde“.

Po příjezdu kupuji burčák na večer. Večeři si dáváme v osvědčené restauraci, kde mají také výborný burčák, a tak začínáme s vínem už zde. Večer se ještě seznámíme a pokecáme. V sobotu ráno vyrážíme do Lednice, kde začínáme obdivováním pískových soch. Navštívíme i zámeckou zahradu, park, minaret a nakonec natrefíme i na chutné jídlo.

Odpoledne je věnováno prohlídce Valtic a návštěvě 2 festivalů, co zde zrovna probíhají. Ochutnáváme nejen burčák a prodegustujeme se tak až do sklípku, kde se scházíme na večeři, před kterou probíhá ještě prohlídka zámečku. Při řízené degustaci ochutnáváme 10 vzorků místních vín. Akce měla být o víně a opravdu je. Ve sklípku se sedí do pozdních hodin.

V neděli chce každý stihnout to pro něj nejzajímavější, a tak jedna skupina jde navštívit Valtický zámek, jedna jede ještě na kolo a my navštívíme Kolonádu na Reistně a Muzeum železné opony. Na oběd se opět scházíme v domluvené restauraci. Pak už následuje loučení s účastníky i krajem vína. Zase za rok se těšíme do sklípku v 10 km vzdáleném Mikulově a na krásné Pavlovské vrchy.

Tábor pro dospělé- Rytíři Dračího hradu

Největší akce roku začíná, sjíždí se 65 účastníků, aby si užili netradiční víkend v přírodě, aby zapomněli na uspěchaný životní kolotoč, aby si užili bezstarostný víkend jako děti a nabrali nové zážitky.

Míra rovná auta, aby se všechna vešla na parkovací pozice, holky vítají přijíždějící před recepcí, je krásné teplé odpoledne. Připravujeme dřevo na večerní oheň a vše je připraveno na víkendové dobrodružství, které máme z letních akcí nejraději. Večer je první etapa rytířské hry v táboře a tak týmy zažívají první zážitky. Je krásná noc, a tak se sedí dlouho u ohniště a lidé si povídají u tónů kytary. Sobotní ráno začínáme tradičně na prosluněné pláži rybníka, s těmi, co chtěli zažít rozcvičku a nastartovat nový den lehkým protažením.

Ranní sluníčko je super pro ranní rozjezd. Dopoledne 4 družstva soutěží mezi sebou a užíváme si teplý den v přírodě Vysočiny. Při jedné soutěži s lodičkami někteří hráči raději doplavou k bójce sami a zároveň se osvěží. Sešla se parta mnoha volejbalistů, a tak se po obědě hraje volejbal a i ostatní si užívají letní den na lodičkách, plaváním, při petanqu či pingpongu. Odpolední bojovka v lese je klasickou zábavou na táboře, a opět pro dost účastníků jednou z nejlepších zážitků. To ale ještě netuší, že pro ně máme překvápko v podobě tvoření obrazců, které natáčíme z dronu. Je to nejen dobrá zábava, ale bude to i skvělá vzpomínka.

V druhé části odpoledne je opět čas na individuální zábavu, a tak si každý užívá léto podle sebe. Po večeři je zakončení hry, které je opět magické, včetně toho, že na konci jsou vidět v dálce již blesky od bouřky. Pokračujeme ale zábavu uvnitř, a tak nám počasí zábavu nekazí. Užíváme léto a ještě v jednu hodinu ráno sedíme na terase a kecáme v kraťasech a tričku.

Neděle je opět ve znamení výletu na hrad a oběda ve vyhlášené restauraci. I tentokrát se nám loučení nevyhne a končí další vydařený letní tábor pro dospělé.

Jak jsme se měli, podívejte se na video zde:

Vzkazy od účastníků:

Ahoj Láďo a celá parto organizátorů,

chci Vám poděkovat za možnost se seznámit s úžasnou houslistkou Hankou:-). Jel jsem si užít srandu (což se splnilo), ale už na recepci jsem se prosadil svou vyřídilkou a od té doby jsme spolu:-)).

Nic si neslibujeme, je nám hezky a tak žijeme:-). Perfektní je, že to mám z Medníka k ní do Říčan kousek.
Takže k vašemu táboru pro dospělé… jde o to se nebát, zahodit starosti a bavit se bez předsudků.
Přeji hodně úspěchů a energie při vytváření báječné atmosféry, kterou jsme zažili v letním táboře:-)

S pozdravem
Míťa Král

Zdravím Dančo, Láďo i ostatní z Dračího hradu…
Vzhledem k tomu, že jsem měla málo času se rozloučit, ještě jednou vám všem moc děkuji za nádherně prožitý víkend. Strašně jsem si odpočala, odreagovala se, prostě fakt dokonale připravené nám všem udělat radost.
Byla jsem opravdu moc spokojená po všech stránkách.
Mějte se všichni moc hezky…Alena O

Ahoj Dano a Láďo,
moc děkuji za fotky. Je bezva se aspoň takhle ve vzpomínkách vrátit na „místo činu“. Bylo to bezva. Úžasný způsob jak utéct z každodenního shonu, zasmát se, dobít baterky a poznat prima lidičky. Díky za nezapomenutelné zážitky.
Katka B. z Ostravy

Ahoj Láďo, Danči, Péti, Míro, Káji a Tome,
píšu s menším zpožděním, pač jsem s odprostěním se od reality pokračovala ještě celý následující týden a tak se k emailu dostávám až dnes :-).
Chtěla bych ještě jednou mnohokrát poděkovat za nezapomenutelný zážitek. 🙂 Na tábory jsem jako malá jezdila osm let, v některém roce i dvakrát, a i když mám pěkné vzpomínky, podobnou atmosféru jako tu na vašem táboře jsem určitě nezažila :-). Byl to ten nejkouzelnější a nejhezčí zážitek :-). Vaší práce si velice vážím a jsem moc ráda, že takové víkendy pro nás připravujete. Je vidět, že do toho dáváte kus sebe s velkým srdcem.
Odvezla jsem si nejen nové zážitky, ale potkala jsem staré známé, nové kamarády a od smíchu mě břišní svaly bolí ještě nyní. A samozřejmě, ten pocit, že jsem byla jediná z tábora, která ze vzduchovky střelila 10ku (ačkoliv se mi to už do bodování nepočítalo), je jedinečný a pro mě vítězný. 🙂
Blízko Krušných hor jsem byla během týdne a měla jsem v plánu si to tam vyšlápnout, ale když jsem zahlédla, že pořádáte příští víkend v Krušných horách, své plány jsem okamžitě změnila a řekla si, co bych se tam smyčila sama, když můžu s tak báječnou partyjou :-). Takže se velice těším na další dobrodružství.
Ještě jednou vám děkuji a přeji vám, ať se vám moc daří! 🙂
Se slunečným pozdravem
Lucka

 

Krušné hory s geokešingem a pro cestovatele

Cestou vyzvedávám hlavního „Kačera“ Martina v Praze, a protože na místo přijíždíme brzy, ještě navštívíme německý Fichtelberk, abychom zde nalezli kešku. Po večerním seznámení nám Martin povídá, co vše obnáší Geokešing. Pak následují foto reportáže z cest některých účastníků. V sobotu ráno vyrážíme na nejvyšší vrchol Krušných hor a „Kačeři“ už nachází první kešky. Oběd si dáváme na Božím Daru a už nyní se těšíme na vánoční pohled od Ježíška.

Procházíme krásnou horskou přírodou, až odpoledne přicházíme na chatu. Právě včas, začíná více pršet. To už nám ale nevadí, a po večeři si užíváme další cestovatelské přednášky. Nedělní výlet začínáme na zajímavém místě s mnoha mlýnky na potoce. Někteří by tu vydrželi celý den. Máme toho ale hodně v plánu, a tak pokračujeme do Karlových Varů. První procházíme pěkným centrem města, pak se přibližujeme zubačkovou lanovkou na vyhlídku nad Karlovými Vary, kde si dáváme společný oběd.

Po obědě výhled na Karlovy Vary z rozhledny, a už scházíme pěknou přírodou zpět do města. Až po 16.h se loučíme, některé tentokrát čeká ještě dlouhá cesta přes 300km. Kupodivu se mě drží 4 auta, a tak 40km před Prahou odbočuji na benzínku. Auta jedou za mnou. A tak si společně kupujeme ještě kávu a občerstvení pro energii na další cestu a ještě hodinku kecáme na lavičce nad benzínkou. Opět se nikomu nechce zvednout a odjet, a tak musím opět rozpustit tuto slezinu, přestože je to příjemný pokec. Ještě nás čeká ale 200km cesty. Krušné hory prostě nejsou v centru Čech, ale je tam moc hezky, a už se tam opět moc těším.

A co na to účastníci?

Ahoj Láďo a Dančo,
Dekuji za pozdrav a za další skvěle straveny vikend se skvelymi lidmi v přírodě a mimo každodenní hekticky stereotyp. Jsem také ráda, ze jsem potkala spravne nadsence geokeshingu a mela moznost vidět šprýmarske kesky na fotkách a jednu roztomilou i v reálu.
A rada bych ještě pridala, ze dekuji za to odpoledne, během nehoz jsem klikla na vase stránky a mam diky vám bajecne moznosti strávit vikend jinak. Po návratu domu se cítím vždy neuveritelne unavena, ale je to ta příjemná unava s usmevem na tváři, úžasnou naladou a pocitem štěstí. ?
Vase pobyty rada doporučuji i svým kamarádům, jez také nechtějí trávit víkendy sami, ale asi ještě nenašli odvahu.
Mějte se krasne!
Těším se na pristi vikend
Se slunecnym pozdravem
Lucka

Ahoj Láďo,
chtěla bych moc poděkovat za výborně zorganizovaný víkend, sešla se skvělá parta lidí. Myslím, že si to všichni skvěle užili, já tedy rozhodně :-). Byla tam tak pozitivní energie, že to se jen málo kde zažije!!! Nejraději bych jela na všechny další pořádané akce.
Magda (sestřenka, která se díky vám seznámila) moc pozdravuje, děkuje a pokud vztah vyjde, ozve se.
Budu se moc těšit na další společnou akci,
mějte se báječně,
Lenka „grafička“ B-)

 

Zářijový tábor na Vysočině- Magickou stezkou

Na víkend předpovídají babí léto, a tak se těšíme, jak si užijeme poslední letošní tábor pro dospělé! Když dorazíme na místo, vítá nás sluníčko a les plný hub. Mezi přípravami tábora chodíme na houby, jen těžko se odchází z lesa, když všude okolo jsou houby, které už není kam dávat.

Při pátečním podvečeru přijíždí první účastníci a jdou pro dřevo na večerní táborák.
Z večerního nástupu se přesouváme k ohništi, kde začíná naše víkendové dobrodružství. Po seznámení a zahájení je první etapa hry, kde týmy plní lehký večerní úkol v táboře u Jezerní paní, Kouzelníka a kouzelnických učňů. Pak se vracíme k ohýnku, hraje se na kytary a zpívá se do noci. Sobotní ráno začínáme rozcvičkou na úžasně prosluněné pláži rybníka. Dopoledne soutěží týmy mezi sebou a po obědě je prostor pro libovolnou zábavu. Někdo jde na houby, někdo hraje badminton, další odpočívají na prosluněné pláži. Odpolední bojovky v lese se účastní všichni a pro některé je opět největším zážitkem, obzvláště když s body přináší hráči i houby.

Počasí je stále skvělé a slunečný den střídá obloha plná hvězd a celkem teplá noc.
Večerní zakončení hry v táboře je opět krásnou tečkou magického příběhu. Na narozeninové oslavě oslavujeme nejen narozeniny, ale i nově nabyté dovednosti. V nedělním slunečném dopoledni je prostor pro vybojování diplomů v připravených disciplínách. Po závěrečném nástupu vyrážíme na oběd a k hradu.

Po návratu se již blíží nejméně oblíbená část víkendu – balení a loučení. Popíjíme ještě kávu na příjemném odpoledním slunci, někdo si ještě dává závěrečný mač v bedmintonu a nechce se nám odjet. Ale jak vše má svůj začátek, tak má i konec. Budeme se proto těšit zase za 9 měsíců na další tábor pro dospělé!

A co o táboře napsali účastníci:

Ahoj,
děkuji za úžasný víkend se zábavou. Takhle dobře jsem si dlouho neodpočinul a nevyčistil hlavu. Sice začátek šel pro mě ztuha, ale pak se to podalo. Úžasný zážitek byly páteční papírky u ohně. Sobotní příprava magické lucerničky byl silný zážitek, ale co následovalo bylo dokonalé. Ten klidný přesun k čarovnému kruhu a co následovalo bylo ještě silnější a tento zážitek jen asi těžko něco v mém životě překoná. Navození klidné atmosféry a přenesení se do dokonalého světa bylo velni příjemné a naučení se kouzla s ochranou zdí z toho mě ještě nyní příjemně mrazí. Toto kouzlo by měl umět každý.
Musí Vám pochválit, jak to máte z organizované a naplánované do posledního detailu. Všechny ty hry byly nenucené a příjemné. Mně se osobně nejvíce líbila hra v lese, která nás všechny dost sblížila.
Ještě jednou děkuji za fantastický víkend.
Mějte se hezky 🙂
Martin

Mila Danko, Lado a zbytek posadky,
jeste jednou moc dekuju za kouzelny vikend v nemene krasnem a klidnem miste Vysociny. Kamaradka mi doporucila Vas tabor, ktery sama navstivila a opravnene. Nekolikrat mi pripominala at jedu, ze nebudu litovat. Byt jsem obklopena spoustou kamaradu a jsem aktivni clovek, rikala jsem si proc nezkusit zase neco jineho a poznat dalsi nove lidi. Me ocekavani nebyly zadne, zkratka jsem se tesila na vikend s novymi lidmi a na spolecne zazitky. Ale musim rict, ze urcite v kombinaci vseho – Vas prijemnych a pohodovych organizatoru, krasneho pocasi, bohateho programu a v neposledni rade fajn party lidi s kterou jsem se zasmala, vyblbla, zasportovala, byl vikend naplnen velkou pohodou. Zapomnela jsem na cas a clovek se tak nejak nechal unaset jakoby navratem do detskych bezstarostnych let. Melo to atmosferu, jeste jednou diky, je videt ze do toho davate srdicko.
Mejte se krasne
Misa

Ahoj Dančo a Láďo,
chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za skvěle připravený víkend, který jsem si maximálně užila.
S pozdravem a přáním spousty energie do dalších podobných akcí :-),
Lenka

 

Helouvínský víkend v Krkonoších

Přijíždíme do Špindlu, listnaté stromy jsou pěkně zbarvené, na sluníčku je ještě příjemná teplota na konec října.

Večer se scházíme v příjemné společenské místnosti, kterou již v tomto hotelu máme vyzkoušenou a po seznámení vyřezáváme s některými dýňové lucerny. Dorazil i Petr, který se zabývá carvingem, ale nakonec spíše hraje na kytaru a nechá nás používat jeho profi sadu nožíků a dlátek.

V sobotu vyrážíme na avizovaný výlet obdivovat podzimní Krkonoše. Lanovku stíháme dobře a celý den je se čím kochat. Odpoledne se dělíme na ty, co chtějí dojít do cíle pěšky a ty, kteří chtějí ještě uchovat nějakou energii na večer. S těmi si sedáme na chatě s výhledy a dopřáváme si borůvkový koláč, kávu a čaj. Nikam nepospícháme, protože plánujeme návrat taxíkem. A tak si užíváme podzimní odpoledne. Když pak dojedeme k místu, kde nás může odvézt taxi, stačíme udělat ještě závěrečnou cílovou fotku a už nasedáme do taxíku. Po večeři se scházíme opět na helouvínské párty. Nesmí chybět můj oblíbený helouvínský příběh o cestě do Rumunska, a už se pomalu začíná trsat a bavit. Dýňové lucerny nám dělají příjemnou helouvínskou atmosféru.

V neděli ráno se stal helouvínským strašákem déšť, ale akorát po ranním setkání přestalo pršet, a tak jsme mohli vyrazit na plánovanou procházku po Špindlu. Bylo to fajn. Nepršelo a příroda měla takový podzimní ráz. U mostu jsme potkali Krakonoše a celkově každý vypadal, že se mu nechce domů a užívá si ještě zbytek akce ve společnosti nových přátel, i když se jen tak loudáme po Špindlu.

Završením byl dobrý oběd, na kterém jsme ještě dlouho povídali, než nastalo závěrečné loučení.

Letošní helouvín jsme neměli celou dobu slunečné počasí, ale vůbec to nemělo vliv na dobrou náladu, příjemnou turistiku, chutné zastávky, příjemné úsměvy a pozitivní naladění do dalších dnů.

A tak zase za rok – na stejném místě, v podobném datu se těšíme na setkání s těmi, kteří chtějí ještě před zimou dobít baterky, užít si přírodu, hory a zážitkovou helouvínskou akci.

 

reference od Lucky:

Ahoj Ladi a Danci,

mockrat dekuju za pozdrav i za prvni fotecky. Urcite pridam neco do sbirky :-). Opet musim napsat, jak bajecne jsem si vikend uzila :-). A uprimne, tento vikend mel pro me nejzajimavejsi atmosferu. Byl naprosto jiny nez ty ostatni a odjizdela jsem s naprosto jinak bajecnymi pocity nez jindy. Tento vikend jsem si uzila jeste vic nez ty predchozi.

Nevim, co bylo presne tim zvlastnim, co ve me zanechalo uplne jinak uzasny a pekny dojem, ale verim, ze to byl ten podzim, coz je moje nejoblibenejsi rocni obdobi, mozna to bylo i to, ze jsem mela dnes narozeniny a tohle byl pro me skvely narozeninovy zazitek, kdy jsem misto dortu sfoukavala vecer dyne a svicky, verim, ze to bylo diky tem opet bajecnym lidem, diky temnemu pribehu o Drakulovi a drahokamu, ktery jsem zalozila do penezenky pro stesti, diky vyrezavani dyne, ktera uz je u me doma za oknem a ceka az opet zapalim svicku, diky skvele turistice, verim, ze to bylo i diky „crazy“ cisnikovi Dejvovi, Petovi a predevsim diky vam dvema (a maly Ladicek), kteri do toho davate srdce, aby to dostalo tu spravnou atmosferu.

Magda mi o celem vikendu basnila v aute, odjizdela velmi nadsena a ja ji rikala, ze vim, o cem mluvi, ze takovy pocit zazivam uz poctvrte.

Kdyz jsem se dnes vratila domu, cekalo me jeste prekvapeni, ktere pro me pripravili Bracha s jeho manzelkou. Vzali me ven a pozvali kmaradky. A kdyz jsem zacala vypravet o teto akci a v podstate o vsech ostatnich, pac byli vsichni zvedavi, najednou jsem mela pocit, ze dve nezadane kamaradky mi skoro az „zavidely“. Jsem vdecna za to, ze se vasich akci mohu ucastnit a maximalne si je uzivat. Dekuju.

Mejte se moc krasne, tesim se priste!

Se slunecnym pozdravem

Lucka

Vánoční víkend na Benecku

Předpověď slibuje ladovskou zimu a při příjezdu k chatě musíme potvrdit její bezchybnost. Stromy jsou obalené sněhem a námrazou, občas to nasvítí krásně slunce. Mrzne, a tak si na stavbu sněhuláka musím přinést z chaty kýbl s vodou, ale po chvíli se dílo daří a opět bude mít kdo přivítat účastníky. Navlíkneme ještě světelný řetěz na venkovní stromek, a pak si už ladíme dekoraci uvnitř.

Vánoční atmosféra jak z pohádky, venku ještě začaly poletovat vločky, přijíždí účastníci. Po společné večeři se lépe poznáme a řekneme si víc k víkendovému programu. V sobotu dopoledne s některými vyřezáváme jablka, jiní si jdou užít zimní počasí ven. Po společné prohlídce zajímavostí Jilemnice a obědě procházíme provozem jediné ruční výroby vánočních výzdob. Někteří si opět vyrobí i svoji ozdobu, která jim bude připomínat krásný vánoční zážitek. Po návratu na chatu začíná degustace cukroví. Zavoní káva i svařák a chuťové buňky jásají z mnoha druhů cukroví. Když je ozdoben vánoční stromek, vyrážíme se ven fotit.

Užíváme si to společné bytí, vánoční atmosféru, očekávání i zimní počasí, které často v nížině o štědrém dnu nebývá. Pak už se scházíme k výborné štědrovečerní hostině a začíná kouzelný sobotní večer. Pod stromkem se blyští desítky dárků, které rozdáváme snad čtvrt hodiny. Večer pohodově plyne, ještě se jdeme s holkami projít na chvíli ven. Je obří Měsíc, prosvítá mezi mraky a my můžeme pozorovat stovky světýlek v údolí. Nedělní ráno je klidné, mrazivé, svíčky při snídani ladí atmosféru.

Jdeme se projít k jediné kamenné rozhledně v Krkonoších. Vylejzá slunce a spouští úžasnou třpytící se podívanou. Pohledy na stromy obalené sněhem a námrazou nasvětlené Sluncem se nedá nabažit. Snažíme se tu nádheru alespoň zachytit na foťáky pro budoucí radostnou vzpomínku. Z rozhledny jsou pěkné výhledy, podávají zde i svařák, a tak po výhledech to dole vypadá jak na vinné degustaci. Zpáteční cestu volím jinou, prošlapáváme si ji sami. Smích a dobrá nálada určitě značí, že se tato zkratka líbí.

Na závěr dojde i ke koulovačce. Po obědě už ale tento jedinečný víkend končí. Dlouhé loučení naznačuje, že tento zážitek okořeněný vánoční atmosférou, zimním počasím a partou fajn lidí nechceme zakončit.
Dobrá zpráva je, že se zde můžeme těšit na Ježíška zase za rok. A díky Krakonošovi za to pohádkové zimní počasí – Vánoce na sněhu!

 

 

Singl cestování za poznáním přináší možnost poznávat krásná místa, kam byste sami nejeli a potkávání se s dalšími pohodovými lidmi, co jsou právě nezadaní.
Poskytujeme nezadaným jedinečnou možnost seznamování v reálném prostředí a možnost poznávat se s dalšími nezadanými obdobných zájmů. Díky akcím, článkům, elektronickým knihám a konzultacím jsme pomohli od roku 2006 již několika stovkám lidí ke spokojenějšímu životu partnerskému i rodinnému. Vedle řady elektronických knih z oblasti seznamování a singl života jsme s Robertem Breadonem spoluautory knihy N1 o neurolingvistickém programování.