Víkendový táborový svět a dospělácké zážitky

aneb co pro mě znamená „letní tábor“ a v čem je výjimečný víkendový tábor pro dospělé?

Na tábor jsem jezdil už jako malý kluk. Dokonce tak malý, že jsem nemohl být zezačátku ani v oddíle.
Myslel jsem si, že večerku a budíček znějící z hlavního reproduktoru, hraje na nástupišti kapela, že nás navštívil opravdový Široko, a že hasiči opravdu odvezli mimozemšťana, který přistál nedaleko našeho tábora.

Dětskýma očima jsem některé věci viděl prostě jinak. Ale krásně.

Obrovské množství táborových zážitků mi vytvořilo táborový svět, do kterého se vždy rád vracím. Za svobodou, přírodou, zážitky, dobrodružstvím, výzvami, bezstarostným životem s kupou zábavy.

Postupně jsem prošel oddíly až do toho nejstaršího. Konečně jsem mohl sbírat diplomy a v pubertálním věku se cítit jako vítěz bez ohledu na to, co se v běžném životě nepovedlo. Přišly první lásky a ploužáky, v takovém prostředí to jinak nešlo.

Protože mě tábornictví nepřestalo bavit, následovaly funkce praktikanta, vedoucího a hlavního vedoucího.
Byly to další roky plné zábavy, příběhů, zážitků, radosti, svobody, smíchu i plačtivé atmosféry při každém loučení.

Když jsem byl vedoucí, seznámil jsem se tam s Dančou, která byla praktikantka. Letos to bude 20 let naší společné cesty.

Tehdy jsem ani netušil, že právě táborový život bude základní myšlenkou pro vznik našich akcí.
Pro setkání lidí, poznávání se pomocí zážitků na stejném místě, ve stejném čase. Přirozenost, čistotu a opravdivost.

Ještě dřív, než jsme s dětskými tábory skončili, začali jsme dělat víkendový tábor pro dospělé.

To nejlepší z dvoutýdenního tábora, co se jen vejde do jednoho víkendu. Ne nadarmo je to akce, která má nejpropracovanější program s nejvíce zážitky a různorodým programem.

Žádné odložené dítě na prázdninách

A co je nejúžasnější? Když akci připravujete jen pro lidi, co si ji chtějí užít – žádné odložené dítě na prázdninách. Že dospěláci umí takovou práci ocenit a nadšení vám sdělit, přestože třeba v lese neměli připojení k wifi. Že vidíte více radosti, úsměvů, nadšení.

Vidíte vlastně ty dospělé děti, co si chtějí hrát, protože jim často hraní vzala práce a starosti všedního dne, vážnost dospěláka a málo příležitostí.

Je skvělé vidět tyto lidi, kteří v pátek dobrovolně vystoupí z role vážného dospěláka, na chvíli zapomenou na starosti a ponoří se společně do bezpečného táborového života, protože prostě chtějí!

A pro mě je skvělé pro takové lidi zážitkový program chystat. Zabere to hodně času a úsilí, ale pro ten dobrý pocit to určitě stojí. A navíc, můj táborový svět stále žije, mám se kam vracet, kde se radovat, a kde zažívat stále nové táborové zážitky, přátelství a letní pohodu.

pro nezadané více než 14 let připravuji zážitkové akce. Singl cestování za poznáním přináší možnost poznávat krásná místa, kam byste sami nejeli a potkávání se s dalšími pohodovými lidmi, co jsou právě nezadaní. Jsem více než 10 let konzultantem v seznamování a partnerství , 22 let partnerem mé ženy Dany a o několik desítek let víc si užívám tento svět. Od roku 2006 studuji vztahy a psychologii, abych lépe porozuměl rozdílnému nastavení mužů i žen a dovedl odpovědět na časté otázky. Terapií NLP (2014) pomáhám v pozitivním přenastavení některých zažitých situací a vzorců. Seligmanovskou pozitivní psychologií (2015) přináším větší radost do života a díky Rogeriánské psychoterapii (2017) mohu lépe porozumět životním zkouškám svým klientů.