O seznamování v TV Nova

V lednu jsem zažila neobvyklou snídani v příjemné společnosti Gábiny Partyšové a Pavla Svobody. Byla jsem pozvána do TV Nova, do jejich pořadu Snídaně s Novou.

Povídali jsme si o tématu seznamování v dnešní době. Těšila jsem se, že prodiskutujeme také otázku: „co jsem udělal/a v roce 2018 pro svůj sen- být v partnerství?“. Bohužel bylo velmi málo času, abychom mohli projít takto důležité téma.

A co jsem chtěla sdělit? Co považuji za tak důležité, že jsem se o tom chtěla bavit v živém televizním vysílání?

Protože byl leden, tak jsem chtěla mluvit o bilancování na konci roku, o otázkách, které by měly nejen v tomto období přijít. Začátek roku nebo jeho konec je totiž ideální příležitostí se ptát sám sebe na to, jaká je cesta z toho, co nás dlouhodobě trápí. Je to příležitost se dobrat k odpovědím, proč nás potkaly určité nelehké události.

Naděje vložená do novoročních přání

Chtěla jsem také mluvit o předsevzetích, která si s oblibou dáváme.
Mezi častá předsevzetí se řadí i přání: „v tomto roce budu mít partnera, partnerku“. Je to jistě krásné přání mít ve svém životě osobu, se kterou mohu sdílet své radosti, na koho se těším, kdo mě zahrne péčí a láskou.

Mělo by však i následovat zhodnocení mého jednání v uplynulém období: „Co jsem udělal/a, abych byl/a v partnerství? Dělal/a jsem konkrétní kroky nebo si jen přál/a a čekal/a, že náhodou potkám svoji vysněnou „bohyni“ nebo pana „božského“ a nebudu muset pro seznámení nic dělat?

Nebo jsem alespoň zkusil/a něco nezávazného, opatrného a nejjednoduššího – vyplnit online seznamovací profil? Kolik setkání s mužem nebo ženou jsem měl/a v minulém období? A proč právě setkání s tímto člověkem?

Zase je to stejné?

Pokud nejsme spokojeni s tím, co nás v životě potkává, zkusme se zamyslet nad svým jednáním, otálením, vyčkáváním, tedy nad kroky, které pro plnění svých snů, cílů, přání děláme. A nemusí to být pouze oblast hledání partnera. Často totiž platí jedna zajímavá úměra. Pokud děláš stále stejné kroky, pak musíš očekávat stejné výsledky.

Když se tedy z online seznamek nebo ze seznamovacích aplikací setkáváme stále s těmi, co příliš nevyhovují naší představě o budoucím partnerovi, pak je třeba změnit způsob hledání.

V online světě to totiž vypadá, že si můžeme vybrat z obrovského množství potencionálních partnerů, vytváří se zde iluze, že ve frontě čeká mnoho dalších nezadaných, kteří chtějí být v partnerství. Ale paradoxem je, že o to méně si pravděpodobně vybereme.

Nejenom, že máme pocit, že každý je nahraditelný, ale často uživatelé online seznamek volí strategii nezávazných vztahů nebo si na to aspoň navenek hrají, aby druhé nezastrašili.

Pokud se vám nevedlo přetáhnout virtuální vztah do reálného světa nebo jste se seznamovali v online světě s těmi, se kterými byste se v realitě ani nezačali bavit, pak zkuste změnu.

Pokud se vám nevedlo přetáhnout virtuální vztah do reálného světa nebo jste se seznamovali v online světě s těmi, se kterými byste se v realitě ani nezačali bavit, pak zkuste změnu.

Rozhlížejte se kolem sebe, potkávejte se s nezadanými v reálném prostředí, tam, kde se potkávají singls obdobných zájmů, kde jsou všichni na stejné lodi a není třeba hodnotit ani odsuzovat, že jste nezadaní.

Doporučuji si kdykoliv během roku udělat „zastavení sami se sebou“ a projít si důkladně oblast vztahů a očekávání v tomto směru i s tím, co mi přinesly minulé kroky.

Můžete zjistit důležité informace a předejít tak zklamání a třeba i poznat, co brání najít spřízněnou duši.

A jak jste bilancovali v oblasti seznamování a partnerství svůj minulý rok vy? Na jaké otázky hledáte odpovědi?

Záznam vysílání z 8.1.2019 je dočasně přístupný zde: a rozhovor je v 34:38 min.

10 mýtů o seznamování v dnešní době Hanouskovi

10 mýtů o seznamování v dnešní době

Singl cestování za poznáním přináší možnost poznávat krásná místa, kam byste sami nejeli a potkávání se s dalšími pohodovými lidmi, co jsou právě nezadaní.
Poskytujeme nezadaným jedinečnou možnost seznamování v reálném prostředí a možnost poznávat se s dalšími nezadanými obdobných zájmů. Díky akcím, článkům, elektronickým knihám a konzultacím jsme pomohli od roku 2006 již několika stovkám lidí ke spokojenějšímu životu partnerskému i rodinnému. Vedle řady elektronických knih z oblasti seznamování a singl života jsme s Robertem Breadonem spoluautory knihy N1 o neurolingvistickém programování.