Víkend pro ty, co rádi fotí

Co kdyby Tvůj víkend byl bez práce, s focením v krásné přírodě, s fajn lidmi?

Dostatek času na focení, lovení nevšedních záběrů a pohoda v přírodě.

Jen si v poklidu fotit, dozvědět se vychytávky pro kvalitnější fotky a poznat nové přátele.

 • kdy: 6. - 8.9.2019
 • kde: Chata Karolinka, Benecko
 • co: focení a výlet krkonošskou přírodou s lidmi, co rádi fotí

Užij si focení, poznávání krajiny a přírody. Inspiruj se, jak vylepšit své fotky a objev nová fotogenická místa!

 

 

Na co se můžeš těšit:

Akcí nás provede fotograf a znalec krkonošské přírody Láďa Hanousek.

O své znalosti a zkušenosti se podělí fotograf a IT specialista Tomáš Ruč a Dana Hanousková Ti ukáže, jak jednoduše upravovat fotky nejen pro sociální sítě.

Navštívíme vychytaná speciální fotogenická místa a společně vyzkoušíme různé techniky focení.

Láďa Hanousek
Láďa Hanousek
cestovatel, fotograf, znalec Krkonoš
Tomáš Ruč
Tomáš Ruč
fotograf, IT specialsta
Dana Hanousková
Dana Hanousková
milovnice grafiky a upravování fotek

Začínáme v pátek 6.9. focením západu slunce, končíme v neděli po obědě.

Získej nové zkušenosti, spoustu nových fotek a především nové kamarády společného zájmu!

Nezáleží na tom, jaké fotografické vybavení máš nebo jak dlouho fotíš! Důležité je, zda fotíš rád, nebo zda chceš s focením začít.

Postačovat bude jakýkoliv digitální fotoaparát. Ať už ve formě digitálního kompaktu, digitální zrcadlovky nebo fotoaparátu v telefonu.

fotovíkend

Dopřej si relax i výlety v krásné krkonošské přírodě. Ulov zajímavé záběry. Můžeš z nich čerpat pozitivní energii, udělat kalendář pro známé, radovat se nebo se pochlubit na sociálních sítích.

NA CO SE ještě MŮŽEŠ TĚŠIT:

 • užiješ si relax  na horách
 • můžeš se dozvědět nejen základní ale i pokročilá pravidla pro focení
 • potkáš další pohodové lidi, co rádi fotí
 • odpočneš si od starostí všedních dní
 • nikdo se nebude divit, co pořád fotíš
 • nebudeš mít pocit, že Ti skupina "uteče", když se zastavíš, abys vyfotil zajímavou fotku
 • můžeš si vyzkoušet focení s prioritou času či clony
 • prohlídenem spoustu pěkných fotek promítaných na velké plátno
 • řekneme si důležité tipy pro vytvoření skvělé fotky

A když se něco při focení nepovede?

Dana Ti ukáže, jak jednoduše z fotky můžeš vytěžit maximum pomocí následné úpravy. A nepotřebuješ k tomu ani drahé vybavení 🙂

Vlevo původní foto, vpravo upraveno s použitím filtru, vytažením reálných barev a ořezem

 Máme rádi pohodu, přirozenost a příjemný čas s fajn lidmi. Však těch povinností a vynucených činností je ve všední dny až dost. Na víkendu budeme s vámi, a tak je v našem zájmu, mít ho co nejpříjemnější. Však si přečti reference, jak se akce líbila předchozím účastníkům!

Sejdeme se:

Chata Karolínka- Benecko

Chata Karolínka je nejvýše položenou chatou na Benecku- budeme od ní fotit nejen západ slunce, ale i úžasné výhledy do kraje.

Má k dispozici 2-3lůžkovým pokoje se sociálním zařízením na patře nebo na pokoji. V chatě je i společenská místnost a velmi příjemná stylová restaurace. Její pohodlí jsme si již užili na předchozích akcích a i tentokrát zde budeme promítat, povídat a scházet se.

Pokud budeš bydlet na Karolínce, tak cena ubytování se stravou (1.138,-Kč za víkend- platí se na místě ubytovateli). Ubytování a strava není součástí ceny kurzu a nemusíte ji využít.  S Karolínkou máme pozitivní zkušenost a bude zde probíhat "vnitřní" program.

Nedaleko je ještě hotel Žalý (od 850Kč/noc se stravou- více info a rezervace přímo na hotelzaly.cz).

Přihlaste se na foto kurz nyní zde:

Doprava

 • autem -doporučujeme využít spolujízdy nebo
 • cestujte společně vlakem nebo autobusem

Jak na spolujízdu, která je oboustranně výhodná a často i zábavná? Před víkendem Ti dáme možnost ostatním jednoduše sdělit, že chceš s někým svézt, kolik máš míst v autě pro spolujízdu nebo jakým vlakem/autobusem pojedeš. Uzavřený prostor je přístupný pouze účastníkům víkendu 🙂

Pokud pojedeš autem, je parkování možné přímo u hotelu.

Podívejte se,

jak bylo na fotovíkendu

Přečtěte si ohlasy od účastníků:

Krásné poledne všem, nejprve bych chtěl poděkovat Dance a Láďovi za suprově zorganizovanou akci. Ještě v pátek při odjezdu jsem si říkal, že prožiji jiný víkend, ale nečekal jsem, že bude až takhle moc úžasný. Díky všem za příjemnou atmosféru a výborně prožitý víkend. Doufám, že se s mnoha potkáme na nějaké další akci, jste prostě super kolektiv. S pozdravem a přáním slunečného úterý

Jirka

Ahoj! Byl to naprosto skvělý víkend, který mě nabil pozitivní energií a odtrhl od běžných pracovních a rutinních záležitostí. Vůbec se mi nechtělo navracet se do reality - hlavně mi to vůbec nešlo :-). A to jsem v pátek v polovině cesty k vám neměla daleko k obrácení auta nazpět směr Praha :)) ještě, že jsem to neudělala. Byli jste všichni moc fajn a doufám, že se na některých dalších akcích ještě potkáme.

Kristýna

Ahoj Láďo, skupina lidí, která se sešla na foto víkendu, byla velmi pohodová a každý člověk tam, mi něco dal. Místo v Krkonoších, které jste vybrali a program, který byl naplňující, mě zharmonizoval a uvolnil. Stále jsem klidná, i když moje děti by mě jindy dostaly do ,,varu,,. Dnes jsem někde přednášela a celý průběh byl ve velké lehkosti. Jen tak pod nosem se usmívám, kudy chodím. Je až neuvěřitelné, kolik hlubokých zážitků a prožitků se dá stihnout za tak, relativně málo dnů, jako je víkend. Opravdu děkuji za to, že děláte tento svět veselejší a naplněný zážitky, které jsou hodnotné. Těším se na další setkání

Radmila