Jak zažít pohodové vánoce

Vánoce jsou svátkem, který buď milujete, nenávidíte nebo z něj nemáte radost, protože ho nemáte zrovna s kým oslavit a samota dolehne víc než kdy jindy.

Znám ten pocit, když jsem na Štědrý den byl v práci a jel prázdnými ulicemi s marným úkolem, který by určitě mohl počkat několik dní. Nebyl jsem v té době bez partnera, ale přesto jsem byl sám. Přišel jsem ten rok o Vánoce, i když jsem třeba nemusel. To už nevrátím…

Ale víte co? Ani v tuto chvíli jsem nepřestal milovat kouzlo Vánoc, jen mi došlo, že je to můj problém- kde jsem, přestože tam nechci být, a že je jen na mě, zda tuto situaci změním. Vánoce za to nemohly. A tak to byl poslední rok, co jsem si Vánoce nechal někým vzít!

Vánoce mám pořád stejně rád a co víc, jejich kouzlo si vychutnávám vždy poprvé již na konci listopadu s našimi klienty, kteří si také chtějí Vánoce užít krásně, zábavně, ve společnosti nových přátel, ve chvíli, kdy ještě není vánoční shon, přestože aktuálně nemají vysněný protějšek.
Bez uklízení, šílení a přesto s možností někoho obdarovat, udělat mu radost, sdílet tyto skvělé okamžiky, radovat se ze života v celé skupince lidí.
Protože radovat se můžeme kdykoliv, kdy si to dovolíme! Je to jen na nás.

A tak i Vánoce můžeme slavit kdykoliv, cítit se lépe a spokojeněji taktéž.

Předvánoční víkend mám obzvláště rád a patří k mým nejoblíbenějším z celého roku. Co na tom, že není 24. prosince, nejsme už malé děti. Nejde o datum, ale možnost, kdy si mohu nadělit další velký zážitek s názvem Vánoce… Ten, který mi už nikdo nevezme!

S každým, s kým se bavím na akcích během roku, doporučuji mu právě tento zimní víkend, přestože vím, že kapacita této akce je velmi omezená, a že se dostane jen na 24 šťastlivců v roce, kteří s námi mohou toto kouzlo prožít.
Kdybych byl takovým našim klientem a znal kouzlo tohoto víkendu, přihlásil bych se už v červenci, spousta lidí si ale atmosféru nedokáže představit nebo se rozhodlo, že kouzlo Vánoc nemůže prožít, když jsou zrovna sami.

A co mám vlastně na vánočním víkendu nejraději?

Brzký soumrak je někdy otravný, ale na této akci napomáhá pravé atmosféře, kdy se mohou zapálit svíčky, dřevěná horská chata vyzdobená smrkovými větvičkami a vánočním stromečkem se rozzáří, zavoní cukroví a svařáček, štědrý večer je na spadnutí.

V sobotu kouzlo podpoří exkurze do výrobny vánočních ozdob v rodinné firmě existující již více jak 100let, kde si pokaždé rád vyrobím nějaké ozdobičky na stromek jako dárek pro přátele, všichni se baví jako malé děti, však taková ručně vyrobená ozdoba je daleko vzácnější…

Pak následuje pohoda u společného obědu ve vyhlášené krkonošské hospůdce. Říká se, že neuvidíte zlaté prasátko, když nebudete hladovět, kdo by chtěl ale vidět prase zrovna dnes? Raději mlsáme a podporujeme tuto skvělou atmosféru i těmito smysly, jinak tomu není ani u odpoledního posezení na chatě u kávy či svařáčku a cukroví. Tolik druhů cukroví jinde sotva uvidíte. Zdobí se stromeček nebo se jen odpočívá a vstřebává tato atmosféra, ve vzduchu je příjemný otazník, co asi letos přinese Ježíšek?

U kytary se hrají koledy, ženám se třpytí plamínky svíček v očích, pánové dodělávají ořechové lodičky se svíčkami, začíná se servírovat „štědrovečerní večeře“.
Taková pohoda s lidmi, které jsem ještě včera neznal a dnes je mám skoro jak rodinu, se kterými si právě letos mohu užít Vánoce a kterým mohu udělat alespoň pár krásných zážitků nejen obdarováním malým dárkem.

Moc možností zažít takovéto Vánoce asi není, a tak jsem rád, že mohu být součástí této jedinečné akce a tento zážitek přidat do mého životního příběhu!

Jen tak být přítomen, nasávat tu atmosféru, radost lidí okolo mě, s kterými si takto užíváme víkend.

Muži se ujímají rozdávání dárků a překvapivě jich mám brzy na stole před sebou víc než doma o Vánocích. Rozbalujeme, bavíme se, užíváme si to plnými doušky.

I kdyby všechna ta pohoda skončila právně teď, měl bych dobré nálady na rozdávání ještě dlouho. Pohoda ale nekončí!
Bavíme se celý večer, a i když už je opravdu pozdě, nikomu se nechce jít spát, koukáme do svíček a zpíváme při kytaře. Chceme si co nejvíce zapamatovat tento příjemný okamžik.

Poté se ještě s pár účastníky jdeme na chvíli projít. Měsíc svítí, zasněžená krajina jak z Ladových obrázků, nemá to chybu.

V neděli se scházíme opět při snídani s našimi novými přáteli, našimi „malými Ježíšky“.
Po snídani kráčíme zasněženou zimní krajinou, atomosféra jak v Mrazíkovi. Nikdo nechce myslet na to, že již brzy tento zážitkový víkend skončí.

Nedá se nic dělat, i tato chvíle nastane, ale všichni víme, že jsme si již letos užili skvělé Vánoce, a až se potkáme s tím pravým/pravou, budeme moci společně zažít něco podobně příjemného. A do té doby?

Budeme se radovat z Vánoc, můžeme těžit z nových zážitků a být v kontaktu s novými přáteli… A již víme, že je jen na nás, zda si dovolíme zpestřit náš život tímto svátkem a být zas o trochu více spokojenější!

 

A JAKÉ POCITY MĚLI ÚČASTNÍCI TÉTO AKCE?

Atmosféru vánočního víkendu nepopíšeme, tak více napoví video [délka 2:50] Stačí kliknout na obrázek. –>

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Ahojdaaa... Velmi Vás s Dančou zdravím. Posílám veliké poděkování za nesmírně příjemný předvánoční víkend ve Vaší společnosti... Bez nadsázky z něj žiju i po tyto další dny. Zážitky v sobě nechávám po nějaký čas doznívat a dojmy tak z nich dozrávají. Mohu říci, že přestože jsem prošla už mnohé rozmanitosti, toto patří mezi nejmilejší prožitek. Vyvážený, nic rušivého. Mimo jiné mi to také podtrhlo, že být nezadán, není vlastně tak smutné. Přihlásila jsem se také na Silvestra. Pohodový čas adventní a brzy na viděnou
Veronika
Ahoj Dančo a Láďo, od prvních okamžiků jsem věděl, že rozhodnutí jet bylo správné. Nebojím se říct, to byl jeden z nejhezčích víkendů, jaký jsem zažil. A ta pozitivní atmosféra, jíž jsem mohl celý víkend vstřebávat, ve mně zůstane snad hodně dlouho. Co mě překvapilo, je, jak se rozliční lidé, kteří se na začátku neznají, dokáží bavit. Dnes už mě to tedy nepřekvapuje, protože vím, že každý přijel s cílem užít si fajn víkend. Já měl obavy, pochyby, čekal jsem málo a odnáším si hodně zážitků, nové zkušenosti, nové přátele a hlavně, pozitivní energii (která ve mně zůstává nadále a závidí mi ji i kolegové :-)). Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat za skvělý víkend, za to, že tu taková možnost vůbec je! Také Vám přeji klidné prožití doby adventní, krásné Vánoce a veselého Silvestra!
Míra

 

S přáním krásných Vánoc i Vám
Láďa Hanousek

 

Singl cestování za poznáním přináší možnost poznávat krásná místa, kam byste sami nejeli a potkávání se s dalšími pohodovými lidmi, co jsou právě nezadaní.
Poskytujeme nezadaným jedinečnou možnost seznamování v reálném prostředí a možnost poznávat se s dalšími nezadanými obdobných zájmů. Díky akcím, článkům, elektronickým knihám a konzultacím jsme pomohli od roku 2006 již několika stovkám lidí ke spokojenějšímu životu partnerskému i rodinnému. Vedle řady elektronických knih z oblasti seznamování a singl života jsme s Robertem Breadonem spoluautory knihy N1 o neurolingvistickém programování.