Co nás brzdí?

Potkáváme mnoho nezadaných.
Se svými příběhy.. i s vlastními obavami.. Ať chtějí nebo ne, trápí je obavy z dalšího zklamání.. obavy ze ztráty „svobody“.. obavy ze změny.. obavy z vlastního selhání..

Když takové příběhy poslouchám, přeji si vždy, aby se brzy všech obav zbavili a začali opravdu žít.
Plnit si své sny. Mít pro co žít.

Mít osobu, které se svěřím, která mi bude oporou, pochlubím se s ní okolnímu světu. Mít osobu, se kterou budu sám s sebou. Mít osobu, která s Vámi bude sdílet radosti. Osobu, která mi už jen svoji přítomností udělá dobře, uvaří čaj, když mi je mizerně. Práce/firma ani obchodní partneři touto osobou nejsou…

Ptám se často. Na jaký impuls čekáte?
Silvestrovské předsevzetí? Dojemný životní příběh z filmu? Kdy se zastavíte a řeknete si, kdo je nejdůležitější ve Vašem životě?
Kdy si uvědomíte, komu byste měli věnovat Váš čas? Je těžké si připustit, že tím nejdůležitějším jste Vy a že Vy byste měli být spokojeni se svým životem? Sami sobě byste neměli přece lhát. Je to těžké. Souhlasím.

Možná si to někteří neuvědomují, ale pokud chceme vedle sebe mít partnera či partnerku, musíme vytvořit ve „svém světě“ pro něho nebo pro ni místo.
Opravdu se rozhodnout. Jít za svým snem.věřit si. Přiznejme si, že jak ženy, tak muži vedle sebe dlouhodobě nechtějí osobu, která si nevěří.

Rozhodla jsem se napsat eBook o mýtech, které prvotně ovlivňují chování či postoje nezadaných. Mým přáním je, aby se odstranily obavy a bariéry, které nikomu nic pozitivního nepřinesou.

A mýtus č. 1 zní „JE MNOHO MOŽNOSTÍ K SEZNÁMENÍ“
Na první pohled to skutečně vypadá, že každý máme spoustu možností, kde se můžeme potkat s těmi, kteří nám schází, ať již myslíme kamarádku na kafčo, parťáka na pivko nebo životního partnera(ku). Nezasvěcený by začal vyjmenovávat: internetové portály, diskotéky, bary, inzerce, zaměstnání, parta, fitko či známí v okolí. Ale ve skutečnosti tomu je jinak.

Pokud jsme pohlceni rytmem této doby, tak ráno odcházíme do práce, pozdě odpoledne či večer zpět z práce do bytu, kde nás čekají starosti okolo domácnosti či rodiny. Občas zajdeme do fitka nebo si zaběhat, nakoupit, na rodinnou oslavu nebo akci se zadanými přáteli. Kde je tam to místo, kde by byla reálná možnost seznámení?

Také nenávidíte rodinné oslavy, kde Vás velice nenápadně seznamují nebo rozčilují neustálými otázkami, kdy že si už přivedete protějšek? Nebo jste na párty s přáteli a cítíte se trapně, protože jejich téma hovoru se točí pořád jen kolem dětí nebo Vás soucitně sledují a přemýšlí o tom, proč že zrovna Vy jste nezadaní?

Další mýty ke stažení zde: